O co warto zapytać fotografa ślubnego?

Z doświadczenia wiem, że organizacja ślubu i współpraca z fotografem ślubnym rodzi wiele pytań. W końcu mało kto ma w tej kwestii jakiekolwiek wcześniejsze doświadczenia. Z pomocą przychodzą znajomi, którzy są już po ślubie, wpisy w sieci oraz popularne grupy na Facebooku. To tam najczęściej poszukujecie pomocy w zakresie współpracy z fotografem ślubnym. Aby ułatwić Wam ten proces, przygotowałem odpowiedzi na najczęściej zadawane mi pytania. 12 pytań do fotografa ślubnego 
Zapraszam do zapoznania się z nimi Łukasz Godula.

 1. Kiedy zarezerwować fotografa na ślub?

Nie ma reguły. Wszystko zależy od wolnego terminu. Niektóre pary szukają fotografa ślubnego na ostatnią chwilę, 2-3 miesiące przed uroczystością. Inni myślą o temacie dużo wcześniej - 1,5 roku lub 2 lata przed. Terminy w sezonie ślubnym (od kwietnia do października) znikają w szybszym tempie. To samo tyczy się weekendów. Musicie także wiedzieć, że przyjmuję ograniczoną ilość zleceń w roku po to, aby zapewnić obsługę na najwyższym poziomie.

2. Jaka jest cena fotografii ślubnej?

Na temat kosztów warto wiedzieć kilka rzeczy. Aktualnie oferta to 3 różniące się od siebie pakiety, które są najczęściej wybierane przez pary młode. Zależy mi na tym, aby każda Para otrzymała ode mnie pełnowartościowy reportaż. Głównym czynnikiem różnicującym cenę jest odległość dojazdu (do 100km od Wodzisławia cena dojazdu zawarta jest w cenie pakietu) Jestem otwarty na Wasze potrzeby. Jeżeli macie szczególne plany i wymagania napiszcie mi o nich w wiadomości. Postaram się przygotować atrakcyjną ofertę.

3. To nasza pierwsza współpraca z fotografem. Nigdy nie mieliśmy profesjonalnej sesji. Nie mamy doświadczenia. Czy możemy liczyć na Twoją pomoc?

W takiej sytuacji jest zdecydowana większość z Was. Oczywiście! Pod każdym względem możecie liczyć na moją pomoc! Preferuję swobodny styl pracy. Nie wymuszam nienaturalnych póz. Mogę sugerować, co wygląda dobrze na zdjęciach, jednak najważniejsze jest dla mnie to, aby uchwycić Waszą naturalność. Komfort i dobra zabawa podczas zdjęć to podstawa udanego reportażu.

Nie macie pomysłu na sesję ślubną? Szukacie ciekawego pleneru? Chętnie przedstawię Wam kilka fotogenicznych propozycji. Mam w tej kwestii spore doświadczenie.

4. Ile zdjęć z reportażu ślubnego otrzymamy?

Wybieram około od 200 do 300 najlepszych fotografii, które następnie poddaje postprodukcji. Są to zdjęcia, które doskonale opowiadają historię z dnia waszego ślubu.

Jeżeli w moim materiale znajdzie się więcej ciekawych kadrów, dorzucam je w gratisie. Ponadto, wszystkie udane zdjęcia udostępniam w postaci wglądówek jako pakiet dokumentacyjny. Dzięki temu macie okazję przejrzeć całość i ewentualnie znaleźć brakujące osoby (dodatkowych zdjęć jest zazwyczaj około 1000 - 1500 sztuk).

5. Jak długo czeka się na zdjęcia ze ślubu?

Maksymalnie do 80 dni. W ubiegłym roku wszystkie zdjęcia ślubne udało się nam oddać szybciej. Wiem, że jest to dla Was niezwykle ważne. Dzięki temu galerię internetową możecie udostępnić swojej rodzinie i znajomym po zakończonym etapie obróbki. W zakresie albumu dużo zależy od Was. Jeśli szybko uwiniecie się z wyborem zdjęć, czas produkcji nie powinien przekroczyć 21 dni.

6. Czy podpisujemy umowę przed ślubem?

Tak, z każdym podpisuję umowę. Jest to zabezpieczenie zarówno dla Was, jak i dla mnie. W treści nie znajdziecie żadnych kruczków i kar. Zależy mi na transparentnej i rzetelnej współpracy. Najchętniej podpisuję umowę w trakcie osobistego spotkania. Jeśli nie ma takiej możliwości, temat możemy rozwiązać zdalnie (po rozmowie telefonicznej lub przez skype).

7. Jaka jest wysokość zadatku przy podpisaniu umowy?

Około 300 -  400 zł płatne przelewem na nr konta wskazany w umowie. Możesz też zapłacić gotówką bądź kartą na spotkaniu.

8. Nie chcemy pleneru w dniu ślubu. Czy jest szansa na sesję innego dnia?

Oczywiście, że tak. Dopasowuję się do Waszych potrzeb. Wspólnie opracowujemy koncepcję sesji. Jeśli nie macie pomysłu, podpowiem Wam kilka ciekawych lokalizacji. Sesja ślubna w innym terminie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pamiątkę z nietypowych miejsc, do których trudno byłoby się udać w dniu uroczystości. Czas trwania sesji plenerowej w dużej mierze zależy od Was. Sesja może potrwać od 2 do 6 godzin.

9. Ile czasu zajmuje sesja plenerowa w dniu ślubu?

Jest to zależne od Was. Osobiście nie potrzebuję wiele czasu. Czasem wystarczy zaledwie 15-20 minut. Jest to wspaniały moment na chwilę wytchnienia i odpoczynek po zamieszaniu, które towarzyszy Wam od samego rana.

10. Czy możemy zadecydować o wyborze oprawy foto-albumu?

Oczywiście, że tak. Dysponuję fizycznym i cyfrowym wzornikiem opraw. W grę wchodzą oprawy z drewna, skóry ekologicznej, skóry naturalnej oraz płótna czy szkło.  Na spotkania zapraszam do naszego biura. gdzie możecie zobaczyć kilka pokazowych albumów, które pozwolą Wam porównać oprawy, nadruki i grawer.

11. Jakim sprzętem fotografujesz?

Najważniejszym narzędziem, którym dysponuję, jest czujne oko”. Jeśli chodzi o sprzęt, o nic nie musisz się martwić. Fotografia to moja największa pasja. Nieustannie powiększam swoją kolekcję aparatów i obiektywów. Lista, którą mógłbym to wkleić, już za chwilę nie będzie w pełni aktualna 😉

Na każdą uroczystość jadę z kilkoma zestawami sprzętu. Ponadto zawsze tworzę kopie zapasowe Waszego materiału. Dzięki temu możemy spać spokojnie. Gwarantuję Wam, że nawet w sytuacjach kryzysowych otrzymacie ode mnie w 100% wartościową pamiątkę.

SPRAWDŹ WOLNY TERMIN | ZAPYTAJ O CENĘ

Masz do nas pytanie ? Interesuje się cena usługi, napisz do nas : biuro@fotosteria.pl
Czekamy też na państwa pod numerem telefonu:  (+48) 536-762-781
 

 

 

Fotografia ślubna, sesje ślubne, sesje narzeczeńskie. Fotografujemy na Śląsku oraz całym południu Polski (okolice Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Katowic, Bielska-Białej, Pszczyny, Żor, Jastrzębia Zdroju, Cieszyna, Gliwic, Rudy Śląskiej, Zakopanego) ale odległość nie jest dla nas problemem aby wykonać dla Ciebie najlepszy reportaż. Jeśli poszukujesz fotografa to sprawdź koniecznie naszą ofertę.

  • w-facebook

2013-2020 © FOTOSTERIA

FOTOSTERIA  | WODZISŁAW ŚLĄSKI | POLAND | (+48) 536-762-781 | biuro@fotosteria.pl