fbpx

Copyright © 2023 - Fotosteria - Fotografia Ślubna
ASPEKT MEDIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KRS0001010244 NIP6312709800

Polityka Prywatności

Promocja numer 1

ALWAYS GRAB THE OPPORTUNITY

Description for this block. Use this space for describing your block. Any text will do. Description for this block. You can use this space for describing your block.

Button
Ile kosztuje wesele

Ile kosztuje wesele

Ile kosztuje wesele ? Ślub jest tego rodzaju wydarzeniem w życiu młodych ludzi pragnących iść razem przez życie, że nie da się go porównać z niczym innym. Stąd też szczególną rolę odgrywają staranne przygotowania do jedynej w swego rodzaju uroczystości. O czym powinna pamiętać przyszła Panna Młoda, by to właśnie jej ślub wyglądał tak, jak sobie wymarzyła? I by bajka mogła wreszcie doczekać się urzeczywistnienia?    Kilka cennych porad na wydatki, których absolutnie nie warto bagatelizować, przedstawiamy poniżej.

Wydatki weselne – na czym nie warto oszczędzać?

Ile kosztuje wesele? Tu oszczędności są nieważne Ślub i wesele same w sobie są kosztowne. Gdy jednak zdamy sobie sprawę z tego, że okazja uczestnictwa w tak bajecznym wydarzeniu zdarzy nam się tylko raz w życiu, nie warto oszczędzać na wyborze wymarzonej sukni, klimatycznej sali weselnej czy oprawie muzycznej, która wespół z innymi elementami, tworzyć będzie całkiem unikatową całość tej wyjątkowej uroczystości. Jak jednak wybrać najlepiej z możliwych opcji?

Ile kosztuje wesele

Ile kosztuje suknia ślubna ?

Oferta fotografii ślubnej

Doskonale dobrana suknia ślubna powinna przede wszystkim idealnie leżeć na Pannie Młodej i być maksymalnie dopasowana do jej figury. Dobrze przy jej wyborze kierować się nie tylko własnymi odczuciami, ale i sugestiami stylistek z salonu ślubnego, jak i osoby lub osób, które towarzyszą nam w salonie. I tu trzeba pamiętać, że suknia to nie wszystko. Warto odpowiednio ją zestawić także z gustownymi, dopasowanymi do całości dodatkami oraz lekką, naturalną fryzurą. Panna Młoda w sukni ślubnej ma być sobą – „przebrana” i sztucznie prezentująca się kobieta nie wpisuje się w aktualne trendy ślubne.

Suknia ślubna nowa czy używana ?

Przed takim wyborem stają panny młode. Dla niektórych sprawa jest oczywista – wiele kobiet nie widzi sensu w zakupie nowej sukni na tylko jedno wydarzenie, podczas gdy inne nie wyobrażają sobie, by jednego z najważniejszych dni w życiu wystąpić w kreacji, którą niegdyś miała na sobie inna panna młoda. Nawet jeżeli posiadamy opinię co do przewagi któregoś z tych wyborów, warto przeanalizować wady i zalety obu rozwiązań.

Dlaczego zakup używanej sukni może być dobrym pomysłem? Najczęściej wymienianą przewagą sukni ślubnych z drugiej ręki jest oczywiście cena. Nic dziwnego, bowiem nierzadko możemy dostać kreację w nienaruszonym stanie nawet za pół ceny nowej kreacji. Co więcej, wszystkie panny młode, którym bliski jest temat ekologii, powinny wziąć pod uwagę fakt, jak duże zasoby wody są pochłaniane przez przemysł odzieżowy. W świetle nieustannie ubywającej ilości wody na naszej planecie rozsądniejszym wyborem wydaje się być noszona wcześniej sukienka.

Wady i zalety nowej i używanej sukni ślubnej

Przede wszystkim o wiele łatwiej znaleźć wymarzoną suknię w idealnym rozmiarze w salonie z nowymi modelami – te bowiem są w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientkom. Komfort podczas zakupów to kolejny punkt na ich konto. Salony sukien ślubnych gwarantują wyjątkową atmosferę podczas przymiarek oraz pomoc kompetentnej obsługi. Oczywiście bycie pierwszą i być może jedyną właścicielką pięknej kreacji wielu pannom młodym daje poczucie wyjątkowości, nic więc dziwnego, że chętniej sięgają po modele z pierwszej ręki.

Jak widać, decyzja co do wyboru nowej bądź używanej sukni ślubnej nie jest łatwa i warunkuje ją wiele czynników. Dlatego każda przyszła panna młoda powinna je przeanalizować i sięgnąć po taką kreację, która zapewni jej piękny wygląd, dobre samopoczucie i będzie zgodna z przekonaniami

Ile kosztuje wesele

Sala weselna z marzeń, ile kosztuje wesele na sali weselnej ?

Ta idealna powinna znajdować się w miejscu bliskim nowożeńcom, klimatycznym i potrafiącym budować nastrój. Dobrze, jeśli jest przeznaczona do wykorzystania na daną liczbę osób, które dostaną zaproszenie na ślub. Zbyt mała lub też rozległa przestrzeń balowa nie będzie wskazana – tu celować trzeba w rozwiązania trafione w punkt. Dodatkowo liczy się także wyposażenie Sali oraz możliwość dostosowania wszelkich elementów dekoracyjnych do własnych potrzeb.

Świetnie, jeśli będą one ze sobą współgrać, tworząc spójną całość z jednym, dominującym motywem – czy to graficznym, czy też obrazkowym. Wasz Fotograf ślubny wtedy wykona dla Was najlepszy reportaż ślubny. Wybierając salę na wesele, warto zdać się na pomoc profesjonalnych specjalistów od organizacji ślubów.

Zespół czy DJ ? Ile kosztuje Oprawa muzyczna wesela?

Wiejska kapela, zespół muzyczny, światowej sławy DJ czy znany lokalnie wodzirej – już od gustów przyszłych nowożeńców zależy, na jaki rodzaj oprawy muzycznej się zdecydują. Tu warto jednak przede wszystkim postawić na jakość muzyki oraz obecność takich stylów muzycznych, które uwielbiają nie tylko gospodarze imprezy, ale i ich goście. Najlepiej, by ulubione utwory przeplatały się z tymi znanymi od zawsze i tymi, które są w czołówce aktualnej listy przebojów. O tym więc napisane jest w tym artykule.

Ile trzeba zapłacić za fotografa na wesele ? Cennik fotografii ślubnej

Ile trzeba zapłacić za fotografa na wesele ? Dobry, profesjonalny i doświadczony oraz otwarty na pomysły Panny Młodej i jej przyszłego Męża. Do tego też pomysłowy i taki, że wszędzie go pełno. Dodatkowo dysponujący naprawdę bogatym i różnorodnym ślubnym portfolio. Takiego fotografa na weselu i ślubie chciałby mieć każdy. Jak go znaleźć? Można szukać w sieci, z polecenia, na targach ślubnych, po znajomościach. Ale warto przede wszystkim nie bać się dociekliwych pytań i ustalić z fotografem wszystko to, co dla nas najważniejsze. Gwarantem zadowolenia będzie ustalenie takich warunków współpracy, które pozwolą na osiągnięcie pełnego sukcesu zdjęciowego. Jedynej takiej pamiątki na lata.

A to wszystko o czym mowa powyżej jest po to, by z prawdziwym utęsknieniem wyczekiwać tego jedynego dnia w życiu – dnia naszego Ślubu…

Ile kosztuje wesele

Ile kosztuje wesele ? – Teraz przedstawimy koszty, z którymi trzeba było się liczyć w roku 2019

Zorganizowanie wesela to nie lada wyzwanie nawet dla człowieka z branży weselnej – wszystko należy dobrze zaplanować i najlepiej poradzić Cię profesjonalistów. Poniżej przestawimy wam przybliżony koszt wesela na 150osób 

Koszty z którymi trzeba się liczyć:

Sala weselna:

1 dzień wesela to koszt między 180 zł a 240 zł

2 dniowe wesele to koszt pomiędzy 260zł a 325 zł

ceny podane są za miejsce dla osoby dorosłej, natomiast dziecko do lat 3 to 50% ceny a obsługa 70%.

DJ bądź Zespół

Zależności opisałem powyżej ceny za obsługę muzyczną zaczynają się już nawet od okolic 2000zł

z doświadczenia mogę śmiało powiedzieć że muzyka na weselu odgrywa ważną rolę zatem nie celował bym w najtańsze oferty.

Przystępna cena zaczyna się od 2500zł za jeden dzień, za DJ’a, który jednak zaskoczy gości musimy liczyć między 35004000

Zespoły to koszt 5000zł 7000zł a nawet 10000 zł tutaj unikał bym umów z zespołami poniżej 5000zł

Garnitur i Suknia Ślubna

Tutaj pole manewru mamy dość spore, możemy nawet stroje wypożyczyć.

Koszt sukienki ślubnej waha się między 2000zł a nawet 8000zł

Garnitur ślubny to również tylko i wyłącznie twoja wizja …  możesz mieć seryjny garnitur za 800zł – 1500 zł

ale też modne są włoskie materiały, za taki garnitur szyty na miarę musimy już zapłacić 4000zł

Auto na wesele

Samochód na wesele to również twoja wizja – nie wpłynie to na przebieg zabawy weselnej 🙂

Możesz mieć klasyczne auto za 500zł czy też zabytkowego Mustanga za 1500zł

Wódka na wesele

W tej kwestii sprawa ma się na tyle dobrze że mamy wiele firm, które mogą zapewnić nam alkohol na wesele.

Polecam jednak korzystać z lokalnych hurtowni stacjonarnych, gdzie z powodzeniem wynegocjujecie b. dobre ceny.

Przykładowo butelka 0.5l Bociana przy zakupie 200 szt. kosztuje już tylko 21.00zł  (regularna cena w sklepie to okolice 27.00zł)

Fotograf ślubny

Z doświadczenia wiem że legalnie działająca firma nie jest w stanie wykonać zlecenia w kwocie niższej niż 2500zł.

Jak sami dobrze wiecie zdjęcia to jedyna pamiątka z wesela, która zostaje na lata zatem w tym wypadku warto przeznaczyć kilkaset zł więcej by mieć dobrze wykonaną usługę.

Uczciwe oferty zaczynają się od kwoty 2900zł w górę ( ale to już zależy od tego co potrzebujecie).

Oferta filmowania ma się analogicznie do fotografii ślubnej.

 Kwiaty, wystrój i cała reszta to wszystko wasza inwencja twórcza

Podsumowanie:

Cena wesela na 150 osób w tym 40 dzieci oraz 4 osoby obsługi.

to cena między 55000zł a 75000zł

W tej cenie zawarte były usługi:

  • Dj – 3500zł (umowa spisana w 2017roku)
  • Fotograf – 4000zł
  • Filmowiec – 4000zł
  • Kapela Góralska w kościele – 1300zł
  • Kwiaty i dekoracje – 1500zł
  • Auto do ślubu 1500zł (Ford Mustang 1966rok)

Ceny są podane wedle cen usług w roku 2019 i umowami spisanymi 20 miesięcy przed weselem.

autor: Łukasz Godula – Fotosteria Fotografia Ślubna

www.fotosteria.com.pl

SPRAWDŹ WOLNY TERMIN – ZAPYTAJ O CENĘ

Masz do nas pytanie ? Interesuje się cena usługi, napisz do nas : biuro@fotosteria.pl
Czekamy też na Ciebie pod numerem telefonu:  (+48) 536-762-781

Imię(wymagane)
Nie musisz się obawiać niechcianego naciągania przez telefon. Rozmowa często ułatwia nam szybciej przygotować ofertę dopasowaną do waszych potrzeb.
W tym miejscu napisz nam gdzie i kiedy odbędzie się ślub i wesele.
Zgoda na przetważanie danych
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Fotografujemy ślubny, wesela, sesje plenerowe, sesje narzeczeńskie, sesje rodzinne w tych miastach i nie tylko:

Śląskie

Fotograf ślubny Śląsk

Bielsko-Biała, Chorzów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Katowice, Lubliniec, Mikołów, Mysłowice, Pszczyna, Pyskowice, Racibórz, Ruda Śląska, Rybnik, Skoczów, Sosnowiec, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Tychy, Ustroń, Wisła, Wodzisław Śląski, Zawiercie, Żory, Żywiec, Lędziny

Małopolskie

Fotograf ślubny Małopolska

Andrychów, Białka Tatrzańska, Brzesko, Chrzanów, Kęty, Kraków, Myślenice, Nowy Sącz, Olkusz, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Zakopane, Zator, Dębica, Bieruń, Nowy Targ, Mogilany, Gródek nad Dunacjem, Krynica-Zdrój, Limanowa

Opolskie

Fotograf ślubny Opolskie

Opole, Kędzierzyn-Koźle, Dobrodzień, Kluczbork, Nysa

Oraz w takich miastach jak: Wrocław, Radom, Jędrzejów, Łódź, Mielec

Zobacz również: