Ile kosztuje wesele ?

Wydatki weselne – na czym nie warto oszczędzać?

Ślub jest tego rodzaju wydarzeniem w życiu młodych ludzi pragnących iść razem przez życie, że nie da się go porównać z niczym innym. Stąd też szczególną rolę odgrywają staranne przygotowania do jedynej w swego rodzaju uroczystości. O czym powinna pamiętać przyszła Panna Młoda, by to właśnie jej ślub wyglądał tak, jak sobie wymarzyła? I by bajka mogła wreszcie doczekać się urzeczywistnienia?    Kilka cennych porad na wydatki, których absolutnie nie warto bagatelizować, przedstawiamy poniżej. Tu oszczędności są nieważne Ślub i wesele same w sobie są kosztowne. Gdy jednak zdamy sobie sprawę z tego, że okazja uczestnictwa w tak bajecznym wydarzeniu zdarzy nam się tylko raz w życiu, nie warto oszczędzać na wyborze wymarzonej sukni, klimatycznej sali weselnej czy oprawie muzycznej, która wespół z innymi elementami, tworzyć będzie całkiem unikatową całość tej wyjątkowej uroczystości. Jak jednak wybrać najlepiej z możliwych opcji?

Ile kosztuje suknia ślubna ?

Doskonale dobrana suknia ślubna powinna przede wszystkim idealnie leżeć na Pannie Młodej i być maksymalnie dopasowana do jej figury. Dobrze przy jej wyborze kierować się nie tylko własnymi odczuciami, ale i sugestiami stylistek z salonu ślubnego, jak i osoby lub osób, które towarzyszą nam w salonie. I tu trzeba pamiętać, że suknia to nie wszystko. Warto odpowiednio ją zestawić także z gustownymi, dopasowanymi do całości dodatkami oraz lekką, naturalną fryzurą. Panna Młoda w sukni ślubnej ma być sobą – „przebrana” i sztucznie prezentująca się kobieta nie wpisuje się w aktualne trendy ślubne.

Jaki koszt wesela ? Sala weselna z marzeń !

Ta idealna powinna znajdować się w miejscu bliskim nowożeńcom, klimatycznym i potrafiącym budować nastrój. Dobrze, jeśli jest przeznaczona do wykorzystania na daną liczbę osób, które dostaną zaproszenie na ślub. Zbyt mała lub też rozległa przestrzeń balowa nie będzie wskazana – tu celować trzeba w rozwiązania trafione w punkt. Dodatkowo liczy się także wyposażenie Sali oraz możliwość dostosowania wszelkich elementów dekoracyjnych do własnych potrzeb. Świetnie, jeśli będą one ze sobą współgrać, tworząc spójną całość z jednym, dominującym motywem – czy to graficznym, czy też obrazkowym. Tu również warto zdać się na pomoc profesjonalnych specjalistów od organizacji ślubów.

Ile kosztuje zespół na wesele ? Oprawa muzyczna ma znaczenie

Wiejska kapela, zespół muzyczny, światowej sławy DJ czy znany lokalnie wodzirej - już od gustów przyszłych nowożeńców zależy, na jaki rodzaj oprawy muzycznej się zdecydują. Tu warto jednak przede wszystkim postawić na jakość muzyki oraz obecność takich stylów muzycznych, które uwielbiają nie tylko gospodarze imprezy, ale i ich goście. Najlepiej, by ulubione utwory przeplatały się z tymi znanymi od zawsze i tymi, które są w czołówce aktualnej listy przebojów.

Fotograf Cennik, ile trzeba zapłacić za fotografa na wesele ? Fotograf na wagę złota

Dobry, profesjonalny i doświadczony oraz otwarty na pomysły Panny Młodej i jej przyszłego Męża. Do tego też pomysłowy i taki, że wszędzie go pełno. Dodatkowo dysponujący naprawdę bogatym i różnorodnym portfolio. Takiego fotografa na weselu i ślubie chciałby mieć każdy. Jak go znaleźć? Można szukać w sieci, z polecenia, na targach ślubnych, po znajomościach. Ale warto przede wszystkim nie bać się dociekliwych pytań i ustalić z fotografem wszystko to, co dla nas najważniejsze. Gwarantem zadowolenia będzie ustalenie takich warunków współpracy, które pozwolą na osiągnięcie pełnego sukcesu zdjęciowego. Jedynej takiej pamiątki na lata.

A to wszystko o czym mowa powyżej jest po to, by z prawdziwym utęsknieniem wyczekiwać tego jedynego dnia w życiu – dnia naszego Ślubu… Ile kosztuje wesele ? - Teraz przedstawię koszty, z którymi trzeba było się liczyć w roku 2019

Tak się składa że sam w październiku 2019 brałem ślub, uwierz że zorganizowanie wesela to nie lada wyzwanie nawet dla człowieka z branży ( jak dobrze wiecie jestem fotografem ślubnym)

Poniżej przestawię wam przybliżony koszt wesela na 150osób Koszty z którymi trzeba się liczyć: Sala weselna: 1 dzień wesela to koszt między 180 zł a 240 zł 2 dniowe wesele to koszt pomiędzy 260zł a 325 zł ceny podane są za miejsce dla osoby dorosłej, natomiast dziecko do lat 3 to 50% ceny a obsługa 70%. DJ czy Zespół Zależności opisałem powyżej ceny za obsługę muzyczną zaczynają się już nawet od okolic 2000zł z doświadczenia mogę śmiało powiedzieć że muzyka na weselu odgrywa ważną rolę zatem nie celował bym w najtańsze oferty. Przystępna cena zaczyna się od 2500zł za jeden dzień, za DJ'a, który jednak zaskoczy gości musimy liczyć między 3500 - 4000 zł Zespoły to koszt 5000zł - 7000zł a nawet 10000 zł tutaj unikał bym umów z zespołami poniżej 5000zł Garnitur i Suknia Ślubna Tutaj pole manewru mamy dość spore, możemy nawet stroje wypożyczyć. Koszt sukienki ślubnej waha się między 2000zł a nawet 8000zł Garnitur ślubny to również tylko i wyłącznie twoja wizja ... możesz mieć seryjny garnitur za 800zł - 1500 zł ale też modne są włoskie materiały, za taki garnitur szyty na miarę musimy już zapłacić 4000zł Auto na wesele Samochód na wesele to również twoja wizja - nie wpłynie to na przebieg zabawy weselnej :) Możesz mieć klasyczne auto za 500zł czy też zabytkowego Mustanga za 1500zł Wódka na wesele W tej kwestii sprawa ma się na tyle dobrze że mamy wiele firm, które mogą zapewnić nam alkohol na wesele. Polecam jednak korzystać z lokalnych hurtowni stacjonarnych, gdzie z powodzeniem wynegocjujecie b. dobre ceny. Przykładowo butelka 0.5l Bociana przy zakupie 200 szt. kosztuje już tylko 21.00zł (regularna cena w sklepie to okolice 27.00zł) Fotograf na Twoje WESELE Z doświadczenia wiem że legalnie działająca firma nie jest w stanie wykonać zlecenia w kwocie niższej niż 2500zł. Jak sami dobrze wiecie zdjęcia to jedyna pamiątka z wesela, która zostaje na lata zatem w tym wypadku warto przeznaczyć kilkaset zł więcej by mieć dobrze wykonaną usługę. Uczciwe oferty zaczynają się od kwoty 2900zł w górę ( ale to już zależy od tego co potrzebujecie). Oferta filmowania ma się analogicznie do fotografii ślubnej. Kwiaty, wystrój i cała reszta to wszystko wasza inwencja twórcza Podsumowując: Cena wesela na 150 osób w tym 40 dzieci o 4 osoby obsługi. to około 75000zł w tej cenie zawarte były usługi: Dj - 3500zł (umowa spisana w 2017roku) Fotograf - 4000zł Filmowiec - 4000zł Kapela Góralska w kościele - 1300zł Kwiaty i dekoracje - 1500zł Auto do ślubu 1500zł (Ford Mustang 1966rok) Ceny są podane wedle cen usług w roku 2019 i umowami spisanymi 20 miesięcy przed weselem. autor: Łukasz Godula - Fotosteria Fotografia Ślubna www.fotosteria.com.pl Zobacz inne ciekawe wpisy z zdjęciami oraz artykułami ślubnymi: - Oferta Ślubna - Fotografia Ślubna Ruda Śląska - Wesele w hotelu Aplin w Szczyrku - Fotografia Ślubna Wodzisław Śląski - O co warto zapytać fotografa ślubnego - Fotografia Ślubna Bielsko - Biała

Fotografia ślubna, sesje ślubne, sesje narzeczeńskie. Fotografujemy na Śląsku oraz całym południu Polski (okolice Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Katowic, Bielska-Białej, Pszczyny, Żor, Jastrzębia Zdroju, Cieszyna, Gliwic, Rudy Śląskiej, Zakopanego) ale odległość nie jest dla nas problemem aby wykonać dla Ciebie najlepszy reportaż. Jeśli poszukujesz fotografa to sprawdź koniecznie naszą ofertę.

  • w-facebook

2013-2020 © FOTOSTERIA

FOTOSTERIA  | WODZISŁAW ŚLĄSKI | POLAND | (+48) 536-762-781 | biuro@fotosteria.pl